تبلیغات
اخبار بازی ها و کنسول های مدرن

اخبار بازی ها و کنسول های مدرن
اخبار بازی هاو کنسول های مدرن(ps3,xbox360,pc,willU,nintendo ds,pc vita)
قالب وبلاگ
جدیدترین عناوین
نظر سنجی
شما از چه بازی های خوشتان می آید؟
لینک های مفید

کمتر کسی را می توان پیدا کرد که با دنیای Star Wars آشنایی نداشته باشد. سری فیلم های جورج لوکاس (George Lucas) آنقدر محبوب شدند که در هر جای دنیا، نام آن ها شنیده شده باشد. دنیای بازی های کامپیوتری هم با Star Wars غریبه نیست و تا کنون بازی های زیادی بر اساس این دنیای بزرگ خلق شده و خود استودیوی LucasArts نیز بازی های مختلفی را در این نسل از Star Wars راهی بازار کرده است. جدیدترین نسخه از سری بازی های Star Wars عنوانی است به نام Kinect Star Wars که برای کنترلر Kinect ساخته شده است. اگر در دوران کودکی و بعد از تماشای فیلم های Star Wars همیشه خود را یک Jedi تصور می کردید و کارهای آن ها را انجام می دادید، این بازی این فرصت را فراهم کرده که رویای کودکی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

داستان

داستان بازی بین فیلم های اول و دوم این مجموعه قرار دارد و ماجرای چند Jedi جوان را روایت می کند که پاداوان (Padawan) نام دارند و امیدوارند که روزی به یک شوالیه تبدیل شوند. در ابتدای بازی به عنوان یک تازه کار در مکان آموزشی ای قرار می گیرید که در آنجا به Jediهای جوان آموزش داده می شود و پس از آن راهی Wookie می شوید که سرزمین Kashyyykها به حساب می آید. در اینجا قرار است تمرینات سخت تری را برای تبدیل شدن به یک Jedi قدرتمند انجام دهید، اما یک حمله مرموز به این سیاره همه چیز را تغییر می دهد. ارتشی از Droidها به سیاره حمله کرده و شروع به نابودی و کشتن اهالی سیاره می کنند و بازیکنان نیز به عنوان یک Jedi باید با آن ها مبارزه کنند و راهی برای خروج از سیاره پیدا کنند. با پیشرفت در بازی بیشتر با جریاناتی که رخ می دهند، آشنا می شوید.

داستان بازی را می توان در مقایسه با داستان سایر بازی هایی که برای Kinect ساخته شده اند، بسیار خوب دانست، چرا که روندی هیجان انگیزتر دارد و همان طور که گفته شد، فضای دنیای Star Wars می تواند برای همه جذاب باشد. حضور شخصیت های آشنای دنیای این بازی نیز از دیگر قسمت های جالب Kinect Star Wars به حساب می آید. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که دو شخصیت R2 و C3PO که در دنیای Star Wars بسیار معروف و محبوب هستند، داستان این بازی را روایت می کنند. زمانی که وارد منوی بازی می شوید، مشاهده می کنید که این دو شخصیت در کنار هم قرار دارند و C3PO داستان بازی را در بخش مختلفی از یک تالار بزرگ روایت می کند. با مراجعه به هر قسمت از بازی، این دو شخصیت به قسمت های مختلف تالار می روند و در آنجا نیز صحبت های جالبی را انجام می دهند.

گرافیک

بازی به وسیله موتور بازیسازی Infernal Engine ساخته شده که توسط Terminal Reality که از سازندگان این بازی به حساب می آید، طراحی شده است. گرافیک بازی دارای نقاط قوت و ضعف است. از نقاط قوت بازی در بخش گرافیک می توان به طراحی خوب شخصیت های اصلی بازی اشاره کرد. شخصیت هایی که با آن ها بازی می کنید و یا شخصیت های معروف دنیای Star Wars به خوبی در بازی طراحی شده اند. شبیه سازی مو و حرکت لباس ها در سطح خوبی دارد و بافت های خوبی نیز برای آن ها استفاده شده است. از طرف دیگر، تنوع مراحل و شکل طراحی آن ها نیز خوب به نظر می رسد، اما از جمله ضعف های بازی استفاده از بافت های بی کیفیت برای طراحی محیط است. محیط بازی خوب به نظر می رسد، اما این مسئله باعث شده که از زیبایی های بازی کاسته شود.

از طرف دیگر طراحی دشمنان نیز تعریف چندانی ندارد. البته تنوع آن ها خوب است و در طول بازی با دشمنان مختلفی مواجه می شوید. سایه زنی ها و جلوه های ویژه بازی خوب طراحی نشده اند. درست است که در حالت کلی محیط بازی را زیبا کرده اند، اما در جزئیات اصلاً خوب نیستند. از طرف دیگر، افت فریم در بازی نیز وجود دارد. در کل از آنجایی که استودیوی Terminal Reality تا کنون بازی های لایسنس شده ساخته که از کیفیت بالایی برخوردار نبوده اند، این بازی نیز در قسمت گرافیک حرف زیادی برای گفتن ندارد. با توجه به این موضوع که استودیوی LucasArts نیز در ساخت این بازی همکاری داشته، انتظار داشتیم که بازی بهتری از نظر گرافیک شاهد باشیم.

موسیقی/صداگذاری

موسیقی های بازی با تکیه بر موسیقی های سری فیلم های Star Wars ساخته شده اند و همان حال و هوا را در بازی به وجود آورده اند. هر چه باشد، استودیوی LucasArts به راحتی می تواند از این موسیقی ها در بازی های مختلف Star Wars استفاده کند. موسیقی های خوبی برای بازی طراحی شده که باعث می شوند همان فضای Star Wars در بازی به وجود بیاید. صداگذاری روی شخصیت های بازی نیز خوب است و حرکت لب شخصیت ها با صدای آن ها بسیار خوب و هماهنگ از کار درآمده است. تنها قسمت سوال برانگیز، این است که چرا شخصیت های اصلی در طول بازی صحبت نمی کنند و تنها یک شنونده بسیار خوب به حساب می آیند!

گیم پلی

بازی Kinect Star Wars شما را به یک Jedi تبدیل می کند. این بازی می تواند یکی از عنوان های خوبی باشد که از نظر کنترل برای Kinect عرضه شده است. حساسیت در حرکت دست بسیار بالا است و با کوچکترین حرکات می توانید شخصیت بازی را کنترل کنید. روند بازی بر اساس استفاده از قدرت های Force و مبارزه با Lightsaber پیاده سازی شده و با استفاده از این المان ها می توانید بازی را پشت سر بگذارید. با حرکت دادن دست راست می توانید به وسیله Lightsaber دشمنان را از بین ببرید و به وسیله دست چپ نیز می توانید از قدرت Force استفاده کنید. همچنین با استفاده از دو دست نیز می توانید اجسام بسیار بزرگ را به وسیله قدرت Force جابجا کنید.

دوربین بازی به صورت ریلی طراحی شده، اما بازیکنان می توانند در اکثر قسمت های بازی با سرعت زیاد به سمت نیروهای دشمن حمله کنند و حتی به چت و راست بروند یا بپرند. با برداشتن یک قدم به سمت جلو می توانید از سرعت بسیار بالای شخصیت خود برای رسیدن به دشمنان استفاده کنید. با حرکت به سمت چپ و راست نیز می توانید کاری کنید که شخصیت شما با یک پشتک زیبا به چپ و راست برود. همچنین می توانید در زمان مبارزه ها با پریدن به پشت دشمنان بروید و آن ها را از بین ببرید. در کنار مبارزه به وسیله Lightsaber و Force با قسمت هایی روبرو می شوید که باید وسایل مختلفی را نیز برانید. این قسمت ها می توانند از جالب ترین بخش های بازی باشند.

در این حالت باید به وسیله دو دست این وسیله ها را کنترل کنید. خیز برداشتن به سمت جلو باعث افزایش سرعت و خیز برداشتن به سمت عقب باعث ترمز کردن میشود. در این قسمت ها نیز دشمنان به شما حمله می کنند و باید به سمت آن ها تیراندازی کنید. تیراندازی به صورت خودکار صورت می گیرد و با کنترل وسیله نقلیه و میزان سرعت می توانید دشمنان را نابود کنید. اگر بدون اینکه دشمنان را از بین ببرید، از آن ها جلو بزنید، می توانند از پشت به سمت شما تیراندازی کنند. از طرف دیگر در برخی از قسمت های بازی نیز روی این وسایل نقلیه قرار می گیرد و شخص دیگری کنترل آن را بدست می گیرد. در این حالت باید به سمت دشمنان قدرت Force پرتاب کنید و با حرکت Lightsaber تیرهایی که به سمت شما می آیند را دفع کنید. در طول بازی باید با برخی از دشمنان دوئل کنید.

روند کار به این صورت است که ابتدا باید ضربه های حریف را با استفاده از Lightsaber دفاع کنید و سپس شروع به ضربه زدن به دشمن بکنید. در طول این دوئل ها باید از قدرت Force و یا لگد نیز استفاده کنید. در کنار بخش داستانی بازی، Mini Gameهای مختلفی نیز قرار دارند که شامل همان قسمت های مختلفی می شوند که در طول بخش داستانی با آن ها مواجه می شوید. البته بخش Pod Racing که همان مسابقه دادن با ماشین های عجیب دنیای Star Wars است از بخش های جالب بازی به حساب می آید. در آخر نیز باید به این موضوع اشاره کنیم که استودیوی Terminal Reality می توانست گیم پلی بهتری را برای بازی درست کند. المان های بهتر و هیجان انگیزتر می توانستند گیم پلی بازی را از چیزی که مشاهده کردیم، خیلی بهتر کند.

نتیجه گیری

Kinect Star Wars از جمله بازی هایی است که می تواند بازیکنان حرفه ای را نیز به سمت خودش جلب کند، اما Terminal Reality به جز بخش گیم پلی که می توان آن را بهتر از سایر قسمت های بازی نام برد، در بیشتر قسمت های بازی خوب ظاهر نشده است. دنیای Star Wars با استفاده از کنترل Kinect می توانست بهتر از این ها ظاهر شود.
طبقه بندی: اخبار بازی ها، اخبار بازی های xbox360، نقد و بررسی بازی ها، پیش نمایش بازی ها، تصاویر بازی ها،
[ پنجشنبه 24 فروردین 1391 ] [ 10:36 ق.ظ ] [ rezab2 ]
.: Weblog Themes By GamezModern :.

درباره وبلاگ

سلام.من رضا سیدی هستم.امیدوارم از مطالبی که براتون می گذارم خوشتون بیاد.اگه درخواستی داشتید در قسمت نظرات بنویسید.با تشکر
مدیر وبلاگ:رضا سیدی
موضوعات
فروش بک لینک طراحی سایت