تبلیغات
اخبار بازی ها و کنسول های مدرن

اخبار بازی ها و کنسول های مدرن
اخبار بازی هاو کنسول های مدرن(ps3,xbox360,pc,willU,nintendo ds,pc vita)
قالب وبلاگ
جدیدترین عناوین
نظر سنجی
شما از چه بازی های خوشتان می آید؟
لینک های مفید

در این چند سال اخیر نمی توان JRPG ای بهتر از Final Fantasy XIII پیدا کرد. این بازی با روند هیجان انگیز و به خصوص داستان فوق العاده اش توانست بسیاری از بازیکنان را مجذوب خود کند. موفقیت و فروش خوب این نسخه، باعث شد که Square Enix به فکر ساخت نسخه دوم این بازی بیفتد. کاری که قبلاً هم در نسخه دهم این سری از بازی ها انجام داده بود. بازی Final Fantasy XIII-2 یک دنباله خوب برای نسخه اصلی به حساب می آید و سازندگان عملکرد خوبی در ساخت بازی از خود نشان داده اند.

داستان

برای اینکه بتوانید متوجه اتفاقات رخ داده در بازی بشوید و داستان این نسخه را بهتر درک کنید، حتماً باید نسخه قبلی را بازی کرده باشید. در غیر این صورت، تمام بازی برای شما نامفهوم خواهد بود و چیزی از داستان آن متوجه نمی شوید. البته در FFXIII-2 قسمتی به نام Beginner’s Primer وجود دارد که با مراجه به آن می توانید تمام اتفاقاتی که در 13 قسمت نسخه قبلی رخ داده را بخوانید.  اگر نسخه قبلی را تجربه نکرده اید، حتماً نگاهی به این بخش بیندازید و اگر هم نسخه قبلی را بازی کرده اید، بد نیست با مراجه به آن، اتفاقات نسخه قبلی را برای خود یادآوری کنید. داستان بازی Final Fantasy XIII-2 سه سال بعد از اتفاقات نسخه قبلی رخ می دهد.

در انتهای نسخه قبلی لایتنینگ (Lightning) توانست خواهرش را پیدا کند، اما تأثیرات نابودی Cocoon باعث شد که او به سرزمینی به نام Valhalla برود. دوستان لایتنینگ فکر می کنند که او مرده و بازماندگان سقوط Cocoon نیز بعد از دو سال، زندگی جدیدی را برای خود آغاز می کنند. سرا (Serah) خواهر لایتنینگ زندگی جدیدی برای خودش آغاز کرده است. اسنو (Snow) نیز برای پیدا کردن لایتنینگ از پیش سرا می رود. یک سال بعد از این موضوع New Bodhum که محل زندگی جدید سرا و دوستانش است، مورد حمله هیولاها قرار می گیرد، اما سرا به شکل معجزه آسایی توسط پسری مرموز به نام نوئل (Noel) از این حمله جان سالم به در می برد.

در صحنه های هیجان انگیز ابتدای بازی، درمیابید که لایتنینگ در سرزمین Valhalla درگیر مبارزه ای جدید شده و نوئل که به شکلی نامشخص وارد این سرزمین می شود، توسط لایتنینگ نجات پیدا می کند. لایتنینگ به نوئل می گوید که سرا را نزد او بازگرداند. نوئل با گذر در زمان به 7 سال قبل بازی می گردد. جایی که سرا و دوستانش در حال مبارزه با هیولاها هستند. نوئل که از آینده آمده به آن ها هشدارهایی درباره اتفاقاتی که هنوز رخ نداده، می دهد و به سرا می گوید که خواهرش زنده است. بازی با بیان این قسمت ها بازیکنان را وارد یک ماجراجویی جدید می کند که برای 25 ساعت می تواند بازیکنان را سرگرم کند. روند داستانی بازی جالب است و بازیکنان با اتفاقات هیجان انگیزی روبرو می شوند. مسئله اینجاست که داستان بازی سریع اسرار خودش را برملا می کند و این موضوع می تواند برای طرفداران این سری از بازی ها کمی ناراحت کننده باشد. با این حال نحوه روند داستان و اتفاقاتی که در بازی رخ می دهند بسیار خوب و هیجان انگیز از کار درآمده است.

گرافیک

این نسخه همچنان با موتور بازیسازی Crystal Tools ساخته شده که قبلاً قابلیت های آن را در بازی Final Fantasy XIII دیده بودیم. اولین نکته ای که باید درباره این نسخه به آن اشاره شود، این است که FFXIII-2 روی هر دو کنسول Xbox 360 و PS3 با یک کیفیت عرضه شده و دیگر اختلافی در آن ها دیده نمی شود. البته باید به این موضوع اشاره کرد که این اتفاق به این معنا نیست که گرافیک بازی دست نخورده باقی مانده باشد و پیشرفتی در آن صورت نگرفته باشد. در FF XIII-2 گرافیک بسیار زیبا و دلربایی را مشاهده می کنید.

این بازی را می توانیم سلطان رنگ آمیزی و ترکیبی از هنر و تکنیک های جدید نام ببریم. میزان استفاده از رنگ های مختلف همانند نسخه قبل فوق العاده است. جلوه های ویژه بسیار خوب، افکت های تصویری فوق العاده و طراحی بسیار زیبا و فانتزی محیط از قسمت های جالب توجه بازی به حساب می آیند. FFXIII-2 به خوبی تمام صحنه ها را به نمایش درمی آورد و مشکلات گرافیکی خاصی در بازی دیده نمی شود. طراحی شخصیت ها نیز در سطح خوبی قرار دارد و همانند سایر شخصیت های ژاپنی از طراحی های منحصر به فردی برخوردار هستند.

استفاده از رنگ های مختلف در طراحی شخصیت های بازی نیز دیده می شود. تنوع محیط های بازی و بزرگی آن ها باعث شده تا بازیکنان با نماهای خوبی روبرو باشند. محیط های بسیار زیبایی که در کمتر عنوانی می توان مانند آن را پیدا کرد را در این بازی می توانید مشاهده کنید. طراحی هنری بازی بسیار عالی است. طراحی دشمنان و هیولاهای عجیب و غریب واقعاً عالی از کار درآمده است. جزئیات در طراحی برخی از دشمنان بسیار خوب است و این موضوع باعث زیبایی بازی شده است. در کنار تمام این تعاریف، باید به این نکته نیز اشاره کرد که گرافیک بازی برای یک عنوان سال 2012 فوق العاده نیست، چون در Final Fantasy XIII تقریباً چنین گرافیکی را مشاهده کرده بودیم.

موسیقی/صداگذاری

در این عنوان همانند سایر نسخه های Final Fantasy با موسیقی بسیار خوبی روبرو خواهید شد. موسیقی های این عنوان فضای بسیار خوبی را در بازی به وجود آورده اند و کاری می کنند که بازیکنان واقعاً در فضای بازی قرار بگیرند. موسیقی همواره یکی از المان های جادویی بازی است که می تواند در صحنه های مختلف، بازیکنان را تحت تأثیر قرار دهد.

ماساشی هامائوزو (Masashi Hamauzu)، نائوشی میزوتا (Naoshi Mizuta) و میتسوتو سوزوکی (Mitsuto Suzuki) آهنگسازان این بازی هستند و با خلق قطعه های مختلف، روند بازی را بسیار دوست داشتنی کرده اند. موسیقی در تمام صحنه های بازی وجود دارد و قسمتی را نمی توانید پیدا کنید که خالی از موسیقی باشد. در کنار موسیقی های بسیار خوب این عنوان، باید به صداگذاری خوبی که روی شخصیت های بازی صورت گرفته نیز اشاره کرد. نحوه صداگذاری روی شخصیت ها در سطح خوبی قرار دارد و با احساس بیان می شوند. تنوع دیالوگ ها نیز به این موضوع کمک زیادی کرده است.

گیم پلی

همان طور که حتماً می دانید، این سری از بازی ها یکی از سمبل های سبک JRPG به حساب می آیند. سبکی که طرفداران زیادی دارد و چالش های متعددی را پیش روی بازیکنان قرار می دهد. در FFXIII-2 با گیم پلی سریع تر و هیجان انگیزتری مواجه خواهید شد. در این بازی همچنان با مبارزات نوبتی روبرو هستید، اما این مبارزات حالتی هیجان انگیزتر و سریع تر به خودشان گرفته اند. حالت خودکار و دستی در نحوه مبارزات وجود دارد که بسته به نیاز خود می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید. البته بازی دست شما را در هر مبارزه و هر حمله برای انتخاب حالت خودکار و دستی باز می گذارد.

سیستم ارتقا قدرت ها نیز همانند نسخه قبل است و هر شخصیت میزان زیادی قابلیت دارد که با شرکت در مبارزه های مختلف و بدست آوردن آیتم های لازم، می توانید آن ها را تقویت کنید. کسانی که نسخه قبلی یا بازی ای در سبک JRPG تجربه نکرده اند، باید به قسمت های آموزشی بازی توجه داشته باشند. این قسمت ها کمک زیادی در نحوه کنترل بازی در مبارزه ها و سیستم ارتقا قدرت ها به بازیکنان می کنند. در کنار المان هایی که از قبل در این سری از بازی ها یا نسخه قبلی وجود داشتند، چند المان جدید نیز به گیم پلی بازی اضافه شده است. یکی از هیجان انگیزترین آن ها قابلیت Quick Time Event است. صحنه های QTE بازی بسیار خوب از کار درآمده اند و باعث شده که بازیکنان هیجان بیشتری را در زمان مبارزه ها تجربه کنند.

این صحنه ها با چیزی که در سایر بازی ها مشاهده کرده اید، کمی متفاوت است. در برخی از این صحنه ها دو انتخاب مختلف پیش روی بازیکنان قرار می گیرند که بازیکنان باید یکی را انتخاب کنند. صحنه های QTE بازی از سرعت بسیار زیادی برخوردار هستند و روند سریع آن ها باعث شده که بازی بسیار شلوغ، درگیرکننده و چالش برانگیز باشد. همانند نسخه های قبلی، در این بازی به سرزمین ها و مکان های مختلفی می روید، کنترل شخصیت های گوناگونی را بدست می گیرید و با دشمنان مختلفی مبارزه می کنید. همان طور که گفته شد، در این بازی با یک داستان 25 ساعته مواجه خواهید شد که ممکن است برای برخی کمتر و یا بیشتر از این میزان باشد. این موضوع شاید در مقابل مدت زمان بازی های قبلی کم باشد، اما روند بازی و کشش داستانی به صورتی است که بیش از این نمی تواند بازیکنان را پای این عنوان نگه دارد.

نتیجه گیری

بازی Final Fantasy XIII-2 یک عنوان خوب و دوست داشتنی برای طرفداران سری بازی های FF خواهد بود. گر چه داستان بازی مانند نسخه قبلی چندان پیچیده و قوی نیست، اما زیبایی های خاص خودش را دارد و همچنان جذاب است. گیم پلی بازی قطعاً از قسمت هایی است که بازیکنان با آن ارتباط خوبی برقرار می کنند و یکی از برگ های برنده این بازی به حساب می آید. در کل می توان به این موضوع اشاره کرد که این بازی در حد یک دنباله برای FFXIII خوب است، اما همان طور که گفته شد، برای یک بازی سال 2012 می توانست بهتر از این ها باشد.
طبقه بندی: اخبار بازی های pc، اخبار بازی های xbox360، اخبار بازی های ps3، اخبار بازی ها، نقد و بررسی بازی ها، تصاویر بازی ها،
[ پنجشنبه 13 بهمن 1390 ] [ 11:11 ق.ظ ] [ rezab2 ]
.: Weblog Themes By GamezModern :.

درباره وبلاگ

سلام.من رضا سیدی هستم.امیدوارم از مطالبی که براتون می گذارم خوشتون بیاد.اگه درخواستی داشتید در قسمت نظرات بنویسید.با تشکر
مدیر وبلاگ:رضا سیدی
موضوعات
فروش بک لینک طراحی سایت