تبلیغات
اخبار بازی ها و کنسول های مدرن

اخبار بازی ها و کنسول های مدرن
اخبار بازی هاو کنسول های مدرن(ps3,xbox360,pc,willU,nintendo ds,pc vita)
قالب وبلاگ
جدیدترین عناوین
نظر سنجی
شما از چه بازی های خوشتان می آید؟
لینک های مفید

در اینترنت با بازی ای به نام 1916: Der Unbekannte Krieg روبرو شدم. می خواستم از لینک آن بگذرم که یک تصویر سیاه و سفید از بازی دیدم. از آنجایی که به بازی های این سبکی (چیزی شبیه به LIMBO) علاقه دارم، کنجکاو شدم که ببینم این بازی چیست! وقتی به سایت سازنده آن رفتم، متوجه شدم که این بازی توسط چند دانمارکی تازه کار که هیچ وقت بازی نساخته اند، در حال ساخت است و یک مرحله از بازی برای دانلود هست. این مرحله را دانلود کردم و با یک بازی بسیار نوآورانه و به شدت خوفناک مواجه شدم. داستان بازی در زمان جنگ جهانی اول اتفاق می افتد. شما یک سرباز هستید که داخل خندق رها شده اید.

این خندق در واقع یک هزارتوی پیچیده است و تنها یک کاغذ پاره در دست دارید که روی آن به دانمارکی نوشته شده: "نردبان را پیدا کن" و تصویر یک نردبان هم روی آن کشیده شده است. در این سنگر بزرگ هیچ کس زنده نیست. سربازهایی که تکه تکه شده اند و تکه های کاغذی که به دانمارکی هستند. وقتی برای اولین بار حرکت می کنید، متوجه دوربین جالب بازی می شوید که دقیقاً همانند چشم واقعی انسان طراحی شده و تکان های شدید می خورد. در این هزارتو جلو می روید و هیچ ایده ای از اینکه آیا راه درست را می روید یا نه، ندارید. تنها صدای جنگ در دوردست و گاه، ناله سربازی شنیده می شود و صدای باران و برخورد پای شما با گل نشانی از زندگی است.

در حالیکه به آرامی جلو می رفتم، ناگهان با موجودی روبرو شدم که بی اختیار ثابت و خشک شده در جای خود ماندم. یک دایناسور در این خندق وجود دارد و ناگهان به سمت شما می دوم و با آرواره های بزرگ خود به صورتتان حمله می کند و شما می میرید! همه چیز خیلی غیرمنتظره و نامتعارف اتفاق افتاد. بازی از اول شروع می شود. این بار یک سرباز مرده را سر راه دیدم و دست او را کندم (می توانید پا وی را هم جدا کنید) و در ادامه وقتی دایناسور به من حمله ور شد، دست را به سمت او پرت کردم و تا می توانستم دویدم و خود را در جایی ناشناخته و همچنان داخل این هزارتو پیدا کردم. نکته جالب، راه های بیشمار بازی است.

اگر بازی های راه یابی را در روزنامه ها و مجلات، بازی کرده باشید، متوجه می شوید که این بازی دقیقاً از همان تکنیک استفاده می کند. شما ممکن است به جایی بروید که تا به حال اصلا ندیده اید. ممکن است اسلحه به دست بگیرید یا ممکن است منور پیدا کنید و از این ها برای مقابله با دایناسور و به تأخیر انداختن او در کشتن شما استفاده کنید. هر چه جلوتر می روید، با دایناسورهای بیشتری روبرو می شوید و واقعاً جرأت نمی کنید جلوتر بروید و ترس و دلهره در همین بازی شاید 10 دقیقه ای طوری بر شما غلبه می شود که به یک کابوس چند ساعته شباهت پیدا می کند. گاهی بعضی راه ها توسط گازهایی مسموم مسدود هستند و شما باید یک ماسک پیدا کنید و به صورت بزنید.

وقتی ماسک را به صورت می زنید، تصویر فقط به دو دایره کوچک که محل دیدن ماسک هستند، تبدیل می شود که به علت نداشتن دید بهتر، محیط بازی را ترسناک تر از قبل هم می کند. بعد از چندین بار رفتن و شکست خوردن توسط دایناسورها، بالاخره نردبان را پیدا می کنید و وقتی از آن بالا می روید به جنگی بزرگ وارد می شوید و یک بمب منفجر می شود و سرباز ما بیهوش می شود و در اینجاست که بازی به پایان می رسد. 1916 بازی بسیار نو و دلهره آوری است و می توان موفقیتی همچون LIMBO را برای آن در نظر گرفت.

طراح اصلی بازی به این موضوع اشاره می کند و می گوید که LIMBO راه را برای ما باز کرد و حالا بازی های شخصی زیادی هستند که می توانند بیشتر بدرخشند. فضاسازی بازی خیلی شبیه به مرحله جنگ جهانی اول در The Darkness است و نمی توان منکر این شد که سازندگان از آن بازی الهام نگرفته باشند، ولی به طور کلی بازی از نظر ساختار کاملاً چیزی نو و متفاوت است که طراحی هنری بسیار بی نظری هم دارد و هیچ موسیقی ای در آن شنیده نمی شود و این موضوع باعث می شود که بازی همانند LIMBO خیلی خفقان آور و سنگین در اتمسفر باشد. هنوز تاریخ عرضه دقیقی برای این بازی در نظر گرفته نشده، ولی سازندگان امیددارند که بازی آن ها در سال 2013 عرضه خواهد شد.
طبقه بندی: اخبار بازی ها، اخبار بازی های pc، اخبار بازی های xbox360، اخبار بازی های ps3، نقد و بررسی بازی ها، پیش نمایش بازی ها، تصاویر بازی ها،
[ پنجشنبه 13 بهمن 1390 ] [ 10:01 ق.ظ ] [ rezab2 ]
.: Weblog Themes By GamezModern :.

درباره وبلاگ

سلام.من رضا سیدی هستم.امیدوارم از مطالبی که براتون می گذارم خوشتون بیاد.اگه درخواستی داشتید در قسمت نظرات بنویسید.با تشکر
مدیر وبلاگ:رضا سیدی
موضوعات
فروش بک لینک طراحی سایت